Monitor dla grafika

Monitor dla grafika i fotografa charakteryzuje się odpowiednim odwzorowaniem kolorów, a także możliwością dokonania kalibracji sprzętowej. Możliwość kalibracji monitora dla grafika umożliwia stworzenie odpowiednich profili, które można synchronizować z profilami aparatu fotograficznego, jak i drukarki. Kalibracja sprzętowa gwarantuje zgodność kolorów na wydruku z tym co widzimy na ekranie monitora. Jest to szczególnie istotne, gdy dokonujesz obróbki fotografii w cyfrowej ciemni takiej jak Adobe Lightroom.

Poza barwą i kalibracją podczas wyboru monitora dla grafika należy zwrócić uwagę na takie funkcje jak równomierne podświetlenie matrycy, czy ilość wyświetlanych przejść tonalnych danego koloru. Zapewnia to przede wszystkim komfort pracy z kolorem i brak jego zróżnicowania.

Monitor dla grafika i fotografa to nie tylko kolor i kalibracja. Warto zwrócić też uwagę na możliwość komfortowego ustawienia monitora na biurku i dopasowania go do swoich potrzeb. Ruchoma stopa, szeroki zakres nachylenia, czy opcjonalny uchwyt VESA, to dodatkowe cechy, które usprawniają prace.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6